Біологія

Хижі факти про м’ясоїдні рослини
Серед усього розмаїття флори планети Земля можна знайти безліч дивовижних рослин і зустріти навіть таких, які харчуються плоттю. Ну, взагалі не завжди плоттю, а й комахами, але, все ж, вони вважаються хижими і м’ясоїдними.
Їх можна розділити на три типи: рослини з листям лататтям, з листям-пастками і листям-липучками.
Другий тип — активні хижаки, вони без жодного зволікання хапають жертву, коли та тільки виявляється в межах досяжності. Найяскравіша представниця цієї групи — венерина мухоловка. Вона, звичайно, більше любить чорних мурах, але мухами також зрідка харчується. Мешкає вона тільки в одному штаті Північної Америки — Північна Кароліна. Мухоловка любить помірний клімат і болотисту місцевість, де майже завжди сиро. Будова мухоловки дуже проста: в нижній частині стебла розташована розетка листя, які й ловлять комах, а у верхній частині — невелика кількість білих квіток.

По краях листя розташовані три вії — жорсткі волоски, які виконують роль прутів клітки. Варто жертві тільки зачепити одну вію два рази або ж кілька одночасно, тут же лист складається навпіл і комаха виявляється в пастці. Перший раз лист не спрацьовує через запобіжні заходи, тому як це може бути «помилкова тривога». Мухоловка працює тоді, коли вага передбачуваної жертви не менше 0,000822 міліграма. Хижі нахили цієї рослини є наслідком нічого іншого, як нестачі поживних речовин, які воно отримує з мізерного піщаного грунту рідного штату.
Хижі факти про м'ясоїдних рослинахОднак ця рослина — не унікум у флорі. На планеті існує не менше 500 видів різних зелених м’ясоїдних. Це значить, що всі вони отримують поживні речовини частково з грунту і частково з плоті. У комахоїдних також як і у інших рослин, є хлорофіл, який синтезує поживні речовини. По факту, наші красені можуть прожити і без поїдання тварин, однак від такого доповнення до «меню» вони не можуть відмовитися. Всі м’ясоїдні представники флори мають квітки, причому багато з них красивіше навіть троянд. Зрідка в смертельну клітку комаху притягує саме яскравий окрас квітки. До того ж у більшості випадків в пастці виділяється солодка тягуча рідина, та й запас розкладаючих останків жертв не менше привабливий для мух, які звикли харчуватися з відходівПостійною мешканкою наших стоячих вод є комахоїдна пухирчатка. Ця рослина займається активною ловлею водяних комах за допомогою безлічі пухирців, забезпечених «дверцятами». Ці бульбашки — видозмінені листові пластини підводного розсіченого листа. Над водою у пухирчатки ростуть звичайне зелене листя.Яскравою представницею м’ясоїдної рослини з листям-лататтям є — непентес. Вона широко поширена по світу, мешкає в Малайзії, Китаї, Індонезії, на Мадагаскарі, Філіппінах, Сейшелах, в Індії, Суматрі, Австралії та Борнео. Існує більше 130 видів цієї квітки. Непентес також в народі прозвали «мавпяча чаша», тому як вчені помітили, як мавпи п’ють з них воду. Більшість видів цієї квітки — високі ліани до 20 м заввишки, з дрібним корінням. З стебла ростуть листя з вусиком, яке починається у кінчика самого листа. На кінці цього вусика і формується невеликий сосудик, який потім розширюється і стає чашею. Пастка непентеса містить велику кількість липкої або водянистої рідини, в якій і тонуть жертви, яких в наслідок рослина поїдає. Низ чаші містить залози, які спочатку поглинають, а потім розподіляють поживні речовини по організму. Більшість видів — невеликі квіти, які харчуються виключно комахами, але є і великі представники, такі як Nepenthes Rajah і Nepenthes Rafflesiana, які можуть ловити навіть ссавців, по типу щурів.
Одним з рідкісних рослин на Землі вважається Дарлінгтон каліфорнійський, який є єдиним представником роду Дарлінгтон, зростаючий на території Орегони і північної Кароліни. Дарлінгтонія любить болотисті водойми, а також джерела з холодними проточними водами. Листя даної представниці м’ясоїдних мають форму цибулини і утворюють якусь порожнину з отвором, яка знаходиться під роздутою структурою, як «повітряна куля» і двома досить гострими листями, які звисають над землею подібно іклам. На відміну від інших представників комахоїдних, дарлінгтонія не використовує свої ловчі листя для полювання, вона воліє пастку у вигляді крабової клешні. Варто тільки жертві виявитися всередині, її відразу збиває з пантелику світло, яке проходить цяточками через рослину. Далі комаха приземляється в мільйон тонких густих волосків, які ростуть у напрямку всередину. Жертві залишається тільки слідувати за віями до травних органів, так як повернутися назад вона вже не може.
Хижі факти про м'ясоїдних рослинахНа даний момент учені не отримали ще всіх примірників рослин вампірів і хижаків. Науці ще належить розбиратися з м’ясоїдними рослинами, тому як вони є перехідною стадією між рослинним і тваринним царствами, демонструючи зрідка деякі риси, які не властиві ні представникам флори, ні навіть представникам м’ясоїдної фауни.

















фільм Видільна система

презентація Двомембранні органели

Віртуальна лабораторія





Немає коментарів:

Дописати коментар